General Information

Institutional Information: Faculty Of Engineering, Department Of Electrical And Electronics Engineering, Department Of Electromagnetic Field And Magnetic Wave Tec.
Research Areas: Electrical and Electronics Engineering, Electromagnetic, Electromagnetic in Biology and Medicine, Wave Propagation and Remote Sensing, Electric and Magnetic Fields, Electromagnetic Environment and Interaction, Electromagnetic Waves, Antennas and Propagation, Energy, Electric Power Transmission, Distribution and Protection, Renewable energy, Engineering and Technology

Metrics

Publication

260

Citation (WoS)

319

H-Index (WoS)

12

Citation (Scopus)

401

H-Index (Scopus)

12

Project

29

Thesis Advisory

17

Open Access

66
UN Sustainable Development Goals

Biography

 Prof. Dr. Şükrü Özen, 1971 yılında Manavgat’ta doğdu. İlkokulu Manavgat, orta ve lise öğrenimini Denizli’de tamamladı. 1992 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden Elektrik Mühendisi olarak mezun oldu. Yüksek lisans öğrenimini 2000 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektronik ve Haberleşme Anabilim Dalında, doktorasını ise Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik-Elektronik Anabilim Dalında Mayıs 2003’de tamamladı. 1997-2002 yılları arasında Süleyman Demirel Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünde araştırma görevlisi, 2002-2004 yılları arasında Akdeniz Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulunda öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2004 yılında Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümüne öğretim üyesi olarak atandı. Burada elektrik-elektronik mühendisliği bölümünün kuruluş çalışmalarını yürüterek 2006-2018 yılları arasında bölüm başkanlığı yapmış,  2010 yılında doçent, 2016 yılında profesör olmuştur. Şükrü Özen’in uluslararası indeksli dergilerde yayınlanmış ellinin üzerinde makalesi, ulusal ve uluslararası konferanslarda sunulmuş yüzün üzerinde bildirisi, yedi adet Türkçe kitap yazarlığı bulunmaktadır.  Elektromanyetik alan ve dalgalar, elektromanyetik girişim ve uyumluluk, biyo-elektromanyetik, nümerik yöntemler, elektriksel güvenlik ve enerji konularında çalışmalar yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Contact

Email
sukruozen@akdeniz.edu.tr
Web Page
https://avesis.akdeniz.edu.tr/sukruozen
Office Phone
+90 242 310 6300 Extension: 6397
Fax Phone
+90 242 310 6306
Office
Mühendislik Fakültesi D-Blok
Address
Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü,Antalya