General Information

Institutional Information: Faculty Of Engineering, Department Of Mechatronics Engineering, Department Of Control
Research Areas: Agricultural Electrification and Automation, Greenhouse Mechanization, Energy Use in Agriculture, Control Systems and Instrumentation, Robotics and Mechatronics Systems, Renewable energy

Metrics

Publication

68

Citation (WoS)

102

H-Index (WoS)

6

Citation (Scopus)

138

H-Index (Scopus)

6

Project

9

Open Access

19
UN Sustainable Development Goals

Biography

Doç.Dr. Nuri ÇAĞLAYAN 1975 yılında Sivas’ta doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Antalya’da tamamlamıştır. 1994-96 yılları arasında Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksek Okulu, Endüstriyel Elektronik Ön Lisans Programı’nı okumuştur. 1998-2002 yılları arasında Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makineleri Bölümü’nde Lisans öğrenimini tamamlamıştır. 2002-2006 yılları arasında İspanyol sera konstrüksiyon ve otomasyon firmalarında sera otomasyon sistemlerinin kurulumundan ve teknik hizmetlerinden sorumlu mühendis olarak görevler almıştır. Aynı yıllar arasında Akdeniz Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Tarım Makinaları Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans öğrenimini, ardından 2007-2013 yılları arasında aynı anabilim dalında doktora öğrenimini sürdürmüş ve tamamlamıştır.

Dr. ÇAĞLAYAN, 2010-2015 yılları arasında Akdeniz Üniversitesi Teknik Bilimler MYO'nda öğretim görevlisi olarak görev yapmıştır. Aynı zamanda 2010 yılından itibaren de Akdeniz Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (AKUZEM)’in teknik alt yapısının kurulmasında görev almış, birimde Teknik Koordinatör ve Müdür yardımcısı olarak görevini sürdürmüştür. 2015 yılından itibaren Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü Kontrol Anabilim Dalın’a “Dr. Öğr. Üyesi” olarak atanan ÇAĞLAYAN, 2020 yılında “Doçent” ünvanı almış ve halen aynı bölümde akademik çalışmalarına devam etmektedir.

Doç. Dr. Nuri ÇAĞLAYAN'ın öğretim üyeliği dışında ayrıca, Sera Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASETAM) Müdürü olarak idari görevi bulunmaktadır.

Nuri ÇAĞLAYAN’ın uzmanlık alanları arasında “LED bitki yetiştirme sistemlerinin tasarımı, sera otomasyon sistemleri, tarımda mekatronik uygulamalar ve yenilenebilir enerji kaynakları” bulunmaktadır.

Contact

Email
nuricaglayan@akdeniz.edu.tr
Web Page
https://avesis.akdeniz.edu.tr/nuricaglayan
Office Phone
+90 242 310 6399 Extension: 6399
Office
Mühendislik Fakültesi 3. Kat D316
Address
Akdeniz Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Mekatronik Mühendisliği Bölümü Dumlupınar Blv. 07058, Konyaaltı-Antalya/TR