General Information

Institutional Information: Technical Sciences Vocational School, Department Of Mechanical And Metal Technologies, Machinery Pr.
Research Areas: Mechanical Engineering, Construction and Manufacturing, Machine Design, Computer Aided Design and Manufacturing, Machining Methods, Aeronautical and Space Engineering, Aeronautical Engineering, Aircraft System Technologies, Flight Control Systems, Engineering and Technology

Metrics

Publication

3

Project

7

Intellectual Property

3

Biography

1987 Konya Karapınar doğumlu olan İbrahim Yıldırım Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi, Akdeniz Üniversitesi Fen Bilimleri Ensitüsü mezunu olup Makine Yüksek Mühendisi'dir.

Üniversite yıllarında itibaren imalat sektörü ile iç içe olan İbrahim YILDIRIM, Antalya'da bir çok özel kuruluşta Teknik Müdür yardımcılığı, Fabrika Müdürlüğü ve Teknik Müdürlük görevlerinde bulunmuştur. İbrahim Yıldırım bir çok Ar-Ge projesinde görev almış özel şirketlere ve kurumlara danışmanlık yapmıştır.

Savunma sanayi uzmanı olan Yıldırım, 5.56x45mm Nato, 7,62mmx51 mm Nato ve 9x19mm Parabellum Mühimmat kullanan piyade tüfekleri üretimi konusunda baş mühendis olarak görev yapmış ilgili projelerde ek olarak kullanılmak üzere tasarlanan susturucu takımlarının tasarım ve imalat süreçlerinde ekip yöneticiliği hizmetlerinde bulunmuştur.

2019 yılında Tubitak 1512 genç girişim desteğini “Uzaktan kumandalı Evrensel Atış İstasyonu” adlı proje ile almaya hak kazanan İbrahim YILDIRIM bu destek kapsamında SavHaTek Savunma Sanayi A.Ş firmasını kurmuş ve faaliyetlerine devam etmektedir.

Milli teknoloji hamlesi kapsamında vakıf çalışmalarına da destek veren Yıldırım T3 Vakfı Deneyap Atölyeleri Antalya Tasarım ve Üretim eğitmenidir. Halen bir çok girişimcilik eğitim ve yarışmalarında eğitmen ve mentör olarak görev almaktadır. 

Kökleri 2000 yıl öteye dayanan bu aziz milletin milli ve manevi değerlerine bağlı olan İbrahim YILDIRIM doktora eğitimine devam etmekte, iyi derece İngilizce bilmekte olup evli ve iki çocuk babasıdır

Contact

Email
ibrahimyildirim@akdeniz.edu.tr
Web Page
www.savhatek.com.tr
Office Phone
+90 242 310 6724
Office
Teknik Bilimler MYO Kapı No:209
Address
Akdeniz Üniversitesi Teknik Bilimler MYO