General Information

Institutional Information: Faculty Of Fine Arts, Department Of Music, Music
Research Areas: Social Sciences and Humanities, Art, Music, Wind and Percussion Instruments, Music Sciences, Turkish Folk Music, Folklore and Musicology

Metrics

Publication

29

Project

1

Thesis Advisory

14

Open Access

1

Biography

1972 yılında Türkiye’nin Erzurum ilinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzurum’da tamamladı. 1992 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümü’nde başladığı lisans eğitimini 1996 yılında tamamladı.

1997 yılında Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümü’ne Araştırma Görevlisi olarak girdi.

1999 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı’nda Yüksek Lisans öğrenimine başlayarak 2001 yılında tamamladı. Yine aynı yıl, aynı fakültede başladığı Doktora çalışmasını 2006 yılında bitirdi.

2006 yılında Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı’na Yrd.Doç.Dr. olarak atandı. 2011 yılında Doçent, 2016 yılında Profesör oldu. Ağustos 2017 yılı itibari ile Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümünde görevine devam etmektedir.

Bilimsel olarak 3 kitap, 9 makale ve 10 bildirisi bulunmaktadır.

Lisans öğrenimi ile başlayan mesleki müzik eğitiminin yanı sıra, TRT Erzurum Radyosu ve TRT Ankara Radyosu Türk Halk Müziği Yurttan Sesler Korosu ile TRT Televizyon Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu pek çok müzik programında nefesli saz sanatçısı olarak görev aldı.

Contact