General Information

Institutional Information: Faculty Of Education, Mathematics And Science Education, Physics Education
Research Areas: Social Sciences and Humanities, Education, Education in Natural Sciences, Education in Chemistry, Teacher Training, Teacher Training in Science and Math. at Second. Sch. Lev., Physics, Interdisciplinary Physics and Related Science and Technology Areas, Physical Chemistry, Chemistry, Physical Chemistry, Natural Sciences

Metrics

Publication

97

Citation (WoS)

223

H-Index (WoS)

7

Citation (Scopus)

265

H-Index (Scopus)

8

Project

39

Thesis Advisory

5

Open Access

2
UN Sustainable Development Goals

Biography

1984 yılında Yalova Lisesinden mezun olarak Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya bölümünde okudu, 1989 yılında Kimyager ünvanı ile mezun oldu. Aynı yıl Ege Üniversitesi Nükleer Bilimler Enstitüsü Nükleer Teknoloji Anabilim Dalında Master,  daha sonra aynı Enstitünün Nükleer Uygulamalar Bölümünde Radyofarmasötikler (Radyoaktif ilaçlar) üzerine Doktora yaptı. Tez çalışmaları için İngiltere, ICRF-Londra Kraliyet Kanser araştırma merkezinde bulundu, bu sırada İngiliz Eğitim sistemini inceleme fırsatı bularak Bilim Eğitimi ile ilgilendi.

Ege Üniversitesi Nükleer Tıp Ana Bilim Dalında, Bilim Uzmanı olarak asistan eğitim programları ve Radyofarmasi çalışmaları yaptı. 2007 yılında Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kimya Eğitimi Anabilim Dalına kurucu öğretim üyesi olarak geçti. Halen bu fakültede görev yapmaktadır. Fizikokimya, Radyofarmasi, Fen/Astronomi/Astrokimya ve Kimya Eğitimi konularına odaklanmıştır. TÜBİTAK Bilim Toplum Programları Danışma ve Değerlendirme Kurulu Üyesi olup aynı zamanda Bilim Toplum 4006 Programı Tübitak Antalya İl Temsilcisidir. Antalya Kimya Olimpiyatlarını başlatarak TÜBİTAK Bilim Olimpiyatlarından sonra hayata geçirilmiş ‘Türkiye’deki tek Kimya Olimpiyatı’nın yürütme kurulu başkanıdır. Ayrıca Dünya’da çok yeni bir bilim dalı olan Astrokimya ile ilgilenmektedir. Astrokimya ve Eğitim Derneği Yönetim Kurulu üyesidir. 

Contact

Email
mstaner@akdeniz.edu.tr
Web Page
https://avesis.akdeniz.edu.tr/mstaner ; https://publons.com/researcher/3292918/memduh-s-taner/ Scopus 7003696497;
Office Phone
+90 242 310 6938
Fax Phone
+90 242 226 1953
Office
B-137
Address
Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kimya Eğitimi Bölümü B Blok 1. Kat No:137 Kampüs Antalya